فرآیند تولید فایبرسمنت تولیدی کارخانه دیوار پوشش

فایبرسمنت DP متشکل از سیمان،سیلیس و آب می باشد که با ترکیب شدن با الیاف با استفاده از روش Hatschek  ساخته می شود، این فرآیند ابتدا برای تولید کامپوزیت استفاده می شد اما در حال حاضر برای موادی که می تواند به عنوان جایگزین آزبست باشد استفاده می شود.

بخشی از فرآیند Hatschek این گونه است که الیاف سلولزی را در آب گرم اضافه کرده و سپس آن را با سیمان، سیلیس و افزودنی های دیگر مخلوط می کنند و سپس این مخلوط را بر روی یک تسمه نقاله و در ادامه روی لمینیت منتقل می کنند و همین فرآیند تکرار شده و صفحه سیمانی صاف بوجود می آید. 

پس از تولید در یک شیفت کاری محصولات وارد فضای پیشگرم Pre-Heating می شوند تا واکنش های اولیه و عملیات آماده سازی جهت پخت در فضای اتوکلاو محیا گردد.

پس از این مرحله محصولات جهت پخت تحت فشار و حرارت وارد اتوکلاو می شوند. این مرحله باعث کاهش زمان پخت صفحات سیمانی از 28 روز به 24 ساعت شده و در حال حاضر شرکت دیوار پوشش تنها تولیدکننده ورق های سیمانی الیاف دار با این فرآیند در کشور می باشد.

پس از پایان مراحل ذکر شده صفحات جهت برشکاریو پالت بندی جهت ورود به انبار برده می شوند تا یک صفحه سیمانی الیاف دار با مقاومت بالا تولید شده و مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی قرار گیرد.