معماری مدرن به این خاطر پا به عرصه حیات گذاشت که به انسان یاری رساند که در دنیای جدید همچون کاشانه خود احساس آسایش کند. مفهوم این احساس آسایش ، فراتر از نیاز به سرپناه، پوشاک وغذاست و در وهله نخست به مفهوم همانند پنداشتن خود با محیط زیست طبیعی و اجتماعی است .این مفهوم در عین حال نوعی احساس تعلق و مشارکت را نیز دربردارد، یعنی تملک جهان آشنا و درک شده. انسان باید احساس کند که از جمله در معرض چیزهای شناخته شده و با معنی قرار دارد.  هدف کلی معماری مدرن این است که برای انسان سکونتگاه جدیدی تدارک ببیند . این سکونتگاه جدید باید نیاز به شناسایی را بر آورده سازد و بدین ترتیب تجلی رابطه دوستانه جدید بین انسان و محیط زیست او باشد .

از مصالح مدرنی که دوستدار محیط زیست است و میتواند رابطه خوبی بین انسان ومحیط زندگیش برقرار کند فایبرسمنت dp  می باشد.

شرکت دیوار پوشش سیمان پارت برای اولین بار در کشور شروع به تولید تخصصی فایبرسمنت با برند تجاری dp  کرد . این شرکت تنها کارخونه تولید فایبر سمنت با دستگا های اتوکلاو در ایران میباشد . در دنیای مدرن امروز علاوه بر شیوه های جدید و نوین در ساخت و ساز ، سرعت اجرای پروژه ها و کم کردن هزینه ها یکی دیگر از مسائلی است که برای ساختمان سازان بسیار مهم است . بنابراین بسیاری از معماران و ساختمان سازان مصالحی که سرعت بالایی در اجرا دارند و از نظر اقتصادی به صرف می باشند را انتخاب می کنند .از این رو فایبر سمنت dp  مناسبترین گزینه میباشد .

فایبرسمنت دی پی  در حال حاضر یکی از بهترین نوع مصالح موجود برای پوشش دیوار و کف و سقف می باشد و در نمای ساختمان نیز کاربرد فراوانی دارد .فایبر سمنت به دلیل قابلیت رنگ پذیری و همچنین داشتن طرح چوب تنوع زیادی را در نماسازی به وجود می اورد.

این صفحات برای ساخت وسازخشک و سیمانی در تمامی ساختمان هایی که با اسکلت فلزی و بتنی ساخته شده اند و همچنین برای سازه های lsf و سوپر پانل ها برای پارتیشن بندی داخلی و پوشش دیوار داخلی و خارجی و سقف و کف و نمای ساختمان استفاده می شوند .

همچنین فایبر سمنت دی پی به دلیل برش پذیری بسیار مناسب، خم پذیری، سوراخ شدن ، قابلیت cnc و ... می تواند در مصارف خاصی جهت برآورده کردن خواست طراحان مورد استفاده قرار گیرد ودر رقابت با مصالح مشابه به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و حریق و شرایط جوی دارای مزایای بیشتری است .